Wcześniej pisałem o szybkim otwieraniu aparatu. Dziś mam dla was kilka przydatnych funkcji do zdjęć w iPhonie. Nie są one takie oczywiste, a ich wykorzystanie może znacznie ułatwić życie :) Zaczynamy!

1. Zdjęcia seryjne

Zdarzyło Ci się robić zdjęcie w chwili, gdy fotografowany obiekt poruszał się bardzo szybko, np. gdy ktoś biegnie lub skacze? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, że uchwycenie odpowiedniego momentu jednym ujęciem jest trudne. Na szczęście w iPhonie dostępny jest tryb zdjęć seryjnych, a jego użycie jest bardzo proste!

Otwórz aplikację aparatu i przytrzymaj przycisk robienia zdjęć dłużej. Twój telefon zrobi serię zdjęć, a ty będziesz mógł wybrać najlepsze. Jeżeli używasz iPhona 11, 11 Pro lub 11 Pro Max, zamiast wciskać przycisk, po prostu przesuń go w lewą stronę.

Zdjęcia seryjne iPhone

Twoje fotki będą dostępne w galerii zdjęć w zakładce Serie. Otwórz miniaturkę zdjęcia, potem kliknij Zaznacz. Żeby wybrać najlepiej uchwycony moment, zaznacz zdjęcie, klikając małe kółeczko w prawym dolnym rogu ekranu. Wciśnij Ok i zdecyduj, czy co zrobić z pozostałymi zdjęciami.

2. Szybkie zaznaczanie wielu zdjęć w galerii

Robiłeś kiedyś porządki w swojej galerii zdjęć? Dostawałeś przy tym białej gorączki, klikając pojedynczo na każde zdjęcie do zaznaczenia? Ta metoda jest całkiem ok, do momentu, gdy tych zdjęć do usunięcia będzie kilkaset.

Istnieje sposób na zaznaczenie dziesiątek zdjęć w sekundę. Robi się to tak:

 1. Otwórz galerię zdjęć
 2. Kliknij Wybierz w lewym górnym rogu ekranu
 3. Teraz najważniejsze. Nie klikaj w pojedyncze zdjęcie, ale przejedź palcem po zdjęciach, które chcesz zaznaczyć, zaczynając od ruchu w bok. Dalej, nie odrywając palca, jedź po ekranie w górę lub w dół. W ten sposób możesz zaznaczać dowolną ilość zdjęć.
 4. Kliknij ikonkę kosza i usuń wybrane zdjęcia.

3. Użyj słuchawek do zrobienia zdjęcia

Gdy fotografujesz w niewygodnej pozycji, czasami może „zabraknąć ci ręki”. Podobnie jest przy robieniu selfie, szczególnie gdy chcesz skorzystać z lepszego aparatu, który znajduje się na tylnej obudowie.

Możesz sobie ułatwić życie. Podepnij słuchawki do swojego telefonu i użyj ich do wyzwalania migawki. Wystarczy, że wykorzystasz przycisk do zmieniania głośności znajdujący się na kablu. Prawda, że proste?

Może znacie jeszcze jakieś inne ciekawe i ukryte funkcje w iPhonie? Dajcie znać w komentarzach.

Autor

Mam 34 lata i mieszkam w Krakowie. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się filmowaniem, fotografią oraz marketingiem internetowym. Najwięcej satysfakcji daje mi pomaganie innym, dlatego otworzyłem bloga, na którym uczę jak robić dobre filmy i zdjęcia telefonem komórkowym. Znajdziesz na tu wiele ciekawych inspiracji do prowadzenia kreatywnego stylu życia.

Komentarze:

 1. Mateusz, zmieniłeś moje życie ;)
  Już teraz wiem, że wyzwalacz w słuchawkach, to to bez czego nie mogłam żyć 😁

  • Mateusz Wykurz Odpowiedz

   Bardzo się cieszę Gosiu, że trik się przydał! Będzie tego więcej ;)

Napisz komentarz