Zdarzyło Ci się przegapić okazję na zrobienie dobrego zdjęcia, bo zbyt długo odblokowywałeś ekran, lub szukałeś ikonki aplikacji do robienia zdjęć? Mnie niestety tak… Od tamtego momentu wiem już jak dostać się do funkcji foto w ułamku sekundy. Poniżej przedstawiam wam 5 trików na szybkie otwieranie aparatu w iPhonie, nawet gdy telefon jest zablokowany.

1. Przesuń w lewo zablokowany ekran

To najlepszy i najszybszy sposób. Żeby dostać się o kamery, nie musisz nawet odblokowywać swojego telefonu. Wystarczy, że na zablokowanym ekranie przesuniesz palcem w lewo. Dokładnie tak samo, jak przewijasz kolejne strony z ikonami w menu głównym. Jeden ruch i możesz zacząć fotografować.

Po zrobieniu zdjęcia masz dostęp do galerii, ale ze względów bezpieczeństwa są to wyłącznie ujęcia, które właśnie zrobiłeś. W przeciwnym wypadku inna osoba mogłaby oglądać wszystkie fotografie na twoim telefonie. Aby wyświetlić całą galerię musisz kliknąć “Wszystkie zdjęcia” w prawym górnym rogu ekranu i odblokować telefon.

Przesuń w lewo zablokowany ekran

2. Ikonka na zablokowanym ekranie

Druga technika również dotyczy zablokowanego ekranu. Wystarczy, że klikniesz ikonę aparatu i przytrzymasz ją przez dłuższą chwilę. Krótkie kliknięcie niestety nie działa, co doprowadza do frustracji wielu użytkowników, którzy myślą, że coś jest nie tak. Trzeba przytrzymać palec trochę dłużej :)

Ikonka na zablokowanym ekranie

3. Wysuwane centrum sterowania

Trzecia metoda zadziała nie tylko na zablokowanym ekranie, ale również w trakcie korzystania z dowolnej innej aplikacji. Przesuń palcem w dół, zaczynając od prawego górnego rogu ekranu. Pojawi się centrum sterowania. Wystarczy kliknąć ikonkę aparatu i gotowe.

Ten sposób zadziała na nowych iPhonach. Jeżeli masz starszy model telefonu, bez Face ID i wbudowanego przycisku początek, otwórz centrum sterowania przeciągając palcem od dołu ekranu w górę.

Wysuwane centrum sterowania

4. Dodaj aparat do paska Dock

Jeżeli wkurza Cię ciągłe przesuwanie ikonek w menu początkowym w celu znalezienia aplikacji aparat, możesz dodać ją do dolnego paska Dock, by mieć ją zawsze pod ręką.

Żeby to zrobić, przytrzymaj palec na ikonie Aparat, aż wszystkie ikony w menu głównym zaczną się poruszać. Przeciągnij ikonę i upuść na pasku Dock na dole ekranu. Na końcu kliknij Gotowe (w starszych modelach wciśnij przycisk początek).

Dodaj aparat do paska Dock

5. Użyj polecenia głosowego Siri

Nie wszyscy wiedzą, że telefon może słuchać przez 24 godziny na dobę i wykonywać nasze polecenia! Włącz Siri w twoim telefonie i otwórz aplikację do robienia zdjęć głosowo.

  1. Włącz Siri w swoim telefonie. Wejdź w Ustawienia -> Siri i Wyszukiwanie i kliknij Reaguj na „Hey Siri”.
  2. Skonfiguruj aplikację żeby rozpoznawała twój głos.
  3. Powiedz „Hey Siri, open camera” i gotowe :)
Użyj polecenia głosowego Siri

Mam nadzieję, że któraś z powyższych metod przypadnie wam do gustu i już nigdy nie stracicie okazji na dobre zdjęcia mobilne zrobione w odpowiednim momencie :)

Znacie może jakiś inny sposób na szybkie otwieranie aparatu w iPhonie? Dajcie znać w komentarzach!

Autor

Mam 34 lata i mieszkam w Krakowie. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się filmowaniem, fotografią oraz marketingiem internetowym. Najwięcej satysfakcji daje mi pomaganie innym, dlatego otworzyłem bloga, na którym uczę jak robić dobre filmy i zdjęcia telefonem komórkowym. Znajdziesz na tu wiele ciekawych inspiracji do prowadzenia kreatywnego stylu życia.

Napisz komentarz